inni kapusie
aparat bezpieczeństwa
przesłuchanie
Łukasza Czumy
notatka funkcjonariusza SB
narada SB w sprawie zwalczania ROPCiO
rewizja
wyrok
Jacek Kuroń o wyższości komunizmu nad prawicą

Wykluczonymi ze społeczności ludzi honorowych są osoby, które dopuściły się pewnego ściśle kodeksem honorowym określonego czynu; a więc indywidua następujące: (...) 2. denuncjant i zdrajca

Polski Kodeks Honorowy

Sławomir Daszuta
Sławomir Daszuta
Tajny Współpracownik "Sławek", "Robert", "Konrad"

W III RP kontynuował nawyk łapania za pieniądze. Tym razem nie z SB ale na fotoradary. Z mieszkanka w Gdańsku przeniósł się do willi przy ul.Świerkowej w Rotmance dowodząc tym, że ludziom w Polsce żyje się dobrze. Jeśli nie wszystkim, to przynajmniej kapusiom.
Biznesmen, przedstawiciel nowojorskiego Nowego Dziennika i prezes stowarzyszenia Pamięć diaspory. Co prawda został aresztowany w związku z przekrętami funduszy PFRON ale szybko wyszedł dzięki protekcji posłów Zbigniewa Bujaka, Jana Lityńskiego i Janusza Onyszkiewicza. Modelowy beneficjent grubej kreski.
Paweł Mikłasz
Paweł Mikłasz
Tajny Współpracownik "Jan Lewandowski", "Stanisław Wysocki"

Wiesław Jan 
Kurowski
Wiesław Jan Kurowski
Tajny Współpracownik "Sławek", "Radosław", "Jacek"

B.radny Akcji Wyborczej Solidarność oraz b.radny Prawa i Sprawiedliwości w powiecie pruszkowskim. B.członek Rady Politycznej PiS. B. dyrektor organizacyjny Muzeum Powstania Warszawskiego. Zatrudniony w kontrolowanym przez PiS Stołecznym Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej, a następnie w kontrolowanej przez PiS spółce akcyjnej BOT Górnictwo i Energetyka. Jak większość byłych TW kręci się wokół władzy i publicznych pieniędzy.
Szacowna emerytka dorabiająca sprzedażą ubezpieczeń Amplico AIG Life. Umiejętność wzbudzania zaufania - jak dawniej - zamienia na gotówkę.
Teresa Glegolska
Teresa Glegolska
Kontakt Operacyjny "Studentka"

Mirosław Prandota
Mirosław Prandota
Tajny Współpracownik "Dąb"

Dziennikarz warszawskich gazetek interesujący się polityką i muskularnymi, męskimi ciałami. Na łamach lokalnej prasy gromko potępia ujawnianie powiązań agenturalno-mafijnych w gospodarce i polityce. Trudno się dziwić.

Doktor nauk prawnych. Chluba bydgoskiej palestry. Zmarł in odore sanctitatis.

W ramach kampanii przeciwko Ministrowi Sprawiedliwości Gazeta Wyborcza (16 lutego 2009), Wirtualna Polska (17 lutego 2009) i innego tego typu publikatory zgodnie i gromko zapowiedziały, że autorzy tej strony zostaną pozwani za publikację donosu Bronisława Kocha. Pozew nie wpłynął do dziś. Zapraszamy!

Bronisław Zbigniew Koch
Bronisław Zbigniew Koch
Tajny Współpracownik "Mecenas"

Nie było już od wielu lat w Polsce żadnej zorganizowanej działalności antysocjalistycznej, w której by nie partycypowała rodzina Czumów, rodzina obrońcy Warszawy z 1939 r. Dzisiaj mamy Czumów we wszystkich akcjach ugrupowań antysocjalistycznych.
Dyrektor II Wydziału Urzędu ds. Wyznań tow.Aleksander Merker w przemówieniu do lektorów KC PZPR (luty 1980)


powrót do strony głównej